Akademia Kolarska Bartka Huzarskiego

Przy ogólnym wzroście popularności kolarstwa w Polsce oraz w odniesieniu do osiąganych przez naszych zawodników wyników, głównie w najważniejszych wyścigach światowej rangi, wraz z prezesem Klubu kolarskiego KS Ślęża Sobótka, Przemysławem Bednarkiem, postanowiliśmy pójść za ciosem i stworzyć projekt Akademii Kolarskiej Bartka Huzarskiego (AKBH). Choć projekt dopiero raczkuje, udało nam się dojść już dość daleko. Po pierwszym spotkaniu z Burmistrzem, radnymi i wiodącymi związkami sportowymi na terenie Miasta i Gminy Sobótka, nasz pomysł został zaakceptowany. Prawdopodobnie zostanie on powiększony o kilka innych, wiodących i prężnie działających na terenie dyscyplin sportowych i zrzeszonych wspólnie pod hasłem „Akademia Sportu Miasta i Gminy Sobótka”.

Z założenia Akademia Kolarska Bartka Huzarskiego ma współpracować z Gminą Sobótka, szkołami podstawowymi na terenie miasta i gminy oraz z gimnazjum gminnym. AKBH ma szkolić dzieci w wieku 12-14 lat przy ścisłej współpracy z klubem kolarskim KS Ślęża Sobótka, korzystając z zasobów wiedzy trenerskiej oraz sześćdziesięcioletniego doświadczenia związanego z działalnością klubu.

W ten sposób chcę się odwdzięczyć klubowi, Gminie, sponsorom i ludziom, którzy tworzyli i nadal tworzą tę sekcję. Gdyby nie Oni, mnie nie byłoby dzisiaj tu, gdzie jestem. Jednocześnie, dopóki się ścigam i moje nazwisko coś znaczy w kolarskim świecie, dopóki mam kontakt z ludźmi kochającymi ten sport (ze sponsorami i potencjalnymi sponsorami chcącymi wesprzeć Akademię dla dzieciaków), chcę to wykorzystać.

Z projektem Akademii Sportu Miasta i Gminy Sobótka, z którą ściśle współpracować będzie Akademia Kolarska Bartka Huzarskiego, ruszamy w marcu. Jeśli ktoś chce się przyłączyć i w jakikolwiek sposób pomóc, serdecznie zapraszam. Wszyscy doskonale wiemy, że od ludzkiej hojności, szczególnie wobec dzieci, bardzo dużo zależy, a przecież kolarstwo do sportów tanich niestety nie należy. Projekt w pierwszej fazie rozwoju obejmie swoim zasięgiem grupę około 300 dzieci.

Do czasu niestabilnej sytuacji finansowej AKBH, Akademia pieniądze czerpać będzie z dochodów innego projektu, który rusza równocześnie. Chodzi o Huzar Bike Academy (HBA). Jest to projekt skierowany do każdego, kto jeździ na rowerze, startuje w wyścigach i czuje smykałkę do tego sportu. Jest to projekt skierowany do tych, którzy chcą spróbować czegoś nowego, chcą poczuć klimat obcowania z ludźmi o podobnych upodobaniach, jednocześnie będąc objętym w pełni profesjonalną obsługą. HBA daje możliwość poczucia się, jak w grupie zawodowej. Bazując na moim doświadczeniu, nabytym w kolarskich szkołach: polskiej, włoskiej, ukraińskiej i niemiecko-hiszpańskiej wiem, jak powinien wyglądać dzień z życia kolarza. Dlatego HBA oferuje konsultacje sportowe (zgrupowania) dla każdego, kto chce poczuć się, jak w zawodowej ekipie. Organizujemy bazę hotelową z odpowiednim sportowym jedzeniem i wypełniamy zajęciami cały dzień. Zabezpieczamy trening, obstawiając naszych podopiecznych samochodem i skuterem, dbamy o sprzęt, który codziennie oddajecie w ręce naszego mechanika. Zapewniamy również picie i jedzenie podczas wysiłku, a po treningu podstawową suplementację, obiad, masaż oraz wieczorne ćwiczenia rozciągające. Nie martwicie się również o pranie. Wieczorem, przy kolacji, nie zabraknie opowieści z mijającego dnia. Pościgamy się siedząc przy stole i opowiemy sobie anegdoty. Po wszystkim szybka odprawa dotycząca kolejnego dnia lub szkolenia tematyczne.

Cały dochód z takich konsultacji, trwających od 3 do 7 dni, będzie przekazany na Akademię dla najmłodszych. Osobiście biorę udział w każdej konsultacji, więc terminy i długości takich obozów/szkoleń będą uzależnione od mojego planu startowego. Chcę to również połączyć z wyścigami kolarskimi odbywającymi się w najbliższej okolicy, aby dać Wam możliwość jak najlepszego przygotowania się do postawionego sobie sportowego celu.

Więcej szczegółów na stronie: www.huzarski.pl

Facebook