XXXI "Ślężański Mnich" 2018 mem. R. Ręgorowicza

To już po raz trzydziesty pierwszy w Sobótce oficjalnie rozpoczniemy sezon kolarski w Polsce.

Jak co roku udział najlepszych zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych gwarantuje wielkie emocje sportowe. Na starcie oprócz grup amatorskich i młodzieżowych zobaczymy polskie grupy zawodowe oraz grupy z Czech, Niemiec, Białorusi, Litwy. Korzystając z gościnności właściciela hotelu Sobotel jak zwykle miasteczko  wyścigu, scena, bufety i pasaż handlowy rozmieszczony zostanie na parkingu przy hotelu. Sobótka to również doroczne spotkania sympatyków sportu kolarskiego na czele z największymi jego gwiazdami. W tym roku na wyścigu nie zabraknie Ryszarda Szurkowskiego, Jana Jankiewicza, Jana Brzeźnego, Henryka Charuckiego, Jana Faltyna prezesa PZKol oraz naszych olimpijczyków wychowanków klubu z Sobótki Zdzisława Wrony, Mariana Turowskiego, Sławomira Chrzanowskiego i Pauliny Brzeźnej - Bentkowskiej.

Gościem specjalnym wyścigu będzie LECH PIASECKI.

Druga edycja "Via Dolny Śląsk" wyścigów szosowych dla amatorów. Rozpoczniemy „Ślężańskim Mnichem” 8 kwietnia a zakończymy 14 października na „Rundzie Spadających Liści” . Osiem serii wyścigów na których będzie można gromadzić punkty do klasyfikacji generalnej: indywidualnej i drużynowej. Wyścigi zorganizują Ślęża Sobótka Bike Academy, Dolnośląski Związek Kolarski i Grabek Promotion. Sportowym Patronem imprezy jest Bartosz Huzarski. Szczegóły na  http://viadolnyslask.pl/

Nie zabraknie oczywiście odsłonięcia tablic w Alei Sław Kolarstwa. 

Dla kibiców, imprezy towarzyszące: wystawy sprzętu i akcesoriów kolarskich, stoiska sponsorów, obficie zaopatrzony bufet.

Najważniejsze jak zwykle jest to jaki klimat wszyscy wspólnie tworzymy, obok walorów sportowych jest to najcenniejsza i nie powtarzalna wartość tych zawodów. To budujące kiedy widzi się młodych adeptów kolarstwa dla których nie jednokrotnie zawody w Sobótce są pierwszym wyścigiem w życiu obok wielkich sław, mistrzów i gości honorowych.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY 8 kwietnia do Sobótki.

Link do zapisów dla zawodowców: 

https://domtel-sport.pl/zgloszenia_masowe/zgloszenie.php?LP_impr=229 

 

Link do zapisów dla amatorów: 

https://domtel-sport.pl/sobotka/

 

Link do trasy wyścigu:

https://www.bikemap.net/en/r/4311657/

 

Facebook