Podsumowanie Sezonu 2009

Dobiega końca rok 2009, czas więc na krótkie podsumowanie sezonu. Pod względem sportowym to bardzo udany rok. Zdobycie brązowego medalu Mistrzostw Polski  MTB kat. juniorek przez Monikę Brzeźną oraz czwarte i piąte miejsce kolejno:  Ani Kuniej i Ani Pawłowskiej to wyniki które muszą cieszyć. To grupa która była wizytówką klubu na arenach sportowych całego kraju. W pozostałych kategoriach widoczny jest postęp młodych zawodniczek i zawodników. Osiągane wyniki dają dobre perspektywy na sezon 2010. Czołowe lokaty Klaudi Karpińskiej, Szymona Piwowarskiego, Dominika Ginardo, Michała Stadnika, Mateusza Chmielarczyka  w powiązaniu z wynikami juniorek dały efekt trzeciego miejsca klubowo na Dolnym Śląsku. W przyszłym sezonie do grona zawodników walczących o punkty dołączą Marzena Krzyśko i Dawid Gieracki, to czołowe postacie w kat. żak na Dolnym Śląsku w sezonie 2009.

Jeśli chodzi o funkcjonowanie klubu to  jeden z trudniejszych sezonów w historii kolarstwa w Sobótce. W dniu szóstego lipca na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu członkowie klubu byli zmuszeni podjąć decyzję o likwidacji KKS Ślężą w Sobótce. To dramatyczne ale konieczne posunięcie mające swoje początki w latach 2003-04 spowodowało całkowity paraliż struktury pozyskiwania środków zarówno z dotacji jak i działalności gospodarczej. Oczekiwanie na rejestracje nowego stowarzyszenie przeciągało się w nieskończoność. Ostatecznie pod koniec sezonu udało się zarejestrować nowy klub o nazwie Klub Sportowy Ślężą Sobótka. Od tego momentu rozpoczęliśmy działania mające na celu zbudowanie nowej struktury pozyskiwania środków finansowych. Oczywiście z myślą już o sezonie 2010. Na tą chwile trwają ciągle działania które pozwolą zapewnić funkcjonowanie klubu w przyszłym roku.

W tym miejscu pragnę podziękować wszystkim trenerom, działaczom, sponsorom, urzędnikom, którzy pomogli przetrwać nam najtrudniejsze chwile. Pozwolę sobie wymienić ich z imienia i nazwiska bo ich postawa zasługuje na szczególne wyróżnienie. Główny sponsor klubu firma Harfa Harryson Henryka Charuckiego, Urząd Miasta i Gminy Sobótka z burmistrzem Zenonem Gali i zastępcą Hanną Piwowarską na czele, SKSM Sobótka, Marian Turowski, firma AKORD-2, IMA - Zbyszek Szczęsny, Michał i Ryszard Wrona, Marek Wrona, Antex - Antoni Stankiewicz, Hebako, Mabruk - Maciej Skonecki, Bedbud - Elżbieta Bednarek. WIELKIE DZIĘKI !!!

Z okazji Świąt i Nowego Roku wszystkim zawodnikom, trenerom, działaczom, kibicom życzę wszelkiej pomyślności, zdrowia i nieustającego zapału w osiąganiu wytyczonych sobie celów.

                                                                                                                 Prezes KS Ślężą Sobótka Przemysław Bednarek.