VIII "Puchar Ślęży " Rozpocznie Sezon MTB 2013 - ODWOŁANY

ODWOŁANY - z powodu złych warunków atmosferycznych

Puchar Ślęży MTB  trzeci raz z rzędu rozpocznie sezon XCO w Polsce.  Z roku na rok rośnie zainteresowanie wyścigiem a co za tym idzie podnosi to poprzeczkę organizatorom. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom na ten rok przygotowaliśmy zasadnicze zmiany które mamy nadzieję wpłyną  na uatrakcyjnienie zawodów. Zmianie ulega lokalizacja imprezy. Start, meta, biuro zawodów i dekoracje zostały przeniesione pod hotel Sobotel tam gdzie rozpoczyna się również sezon szosowy. Całkowicie nowa trasa która pod względem technicznym będzie bardziej wymagająca, powinna przynieść zawodniczkom i zawodnikom dużo wrażeń i satysfakcji z jej pokonania. Ze względu na wyższy stopień trudności trasy i bezpieczeństwo  w tym roku niestety na zawodach nie wystartuje najmłodsza kategoria żak.  W roku 2012 na starcie stanęło blisko 200-tu zawodników i zawodniczek. W kategorii elita mężczyzn zwyciężył Marek Konwa drugi był Michał Kanera a trzeci Piotr Kurczab w juniorach wygrał Piotr Konwa a w juniorkach Ola Podgórska. Serdecznie zapraszamy do Sobótki na oficjalne rozpoczęcie sezonu MTB w Polsce.