Mistrzostwa Polski 2015 - podsumowanie

Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym Sobótka – Strzelin – Kondratowice przeszły już do historii. Mistrzostwa pełne niespodzianek i zaskakujących rozstrzygnięć. Cytując klasyka umarł król niech żyje król i tak do przyszłorocznych mistrzostw z szacunkiem dla mistrzów niech pozostanie. Wielkie gratulacje dla medalistów a przede wszystkim dla zwycięzców bo wygrać „koszul” nie było łatwo. Poziom sportowy naszego kolarstwa zdecydowanie rośnie. Obsada w wyścigu elity, najwyższa półka z aktualnym mistrzem świata na czele. Sprawdziła się również formuła czasówki w Strzelinie i Kondratowicach. Mieszkańcy kolejnych miejscowości mieli okazję na żywo pokibicować gwiazdom polskiego kolarstwa. W tym miejscu wielkie podziękowanie dla władz samorządowych i ich komitetów organizacyjnych. Organizacja zawodów na tym poziomie to trudne, bardzo złożone i odpowiedzialne zadanie. Strzelin i Kondratowice spisały się na szóstkę. Trasa wyścigu ze startu wspólnego wielu zawodników zaskoczyła pod względem skali trudności. Opinie są zgodne to bardziej wymagająca i ciekawsza runda niż ta z poprzedniego roku.

W żadnej kategorii nie było sytuacji kiedy finiszowałby cały peleton, a często zmieniająca się sytuacja rozgrywanych wyścigów dawała kibicom wiele emocji. Kibice:)!!!. Wielkie podziękowanie dla miejscowości które podjęły się organizacji stref kibica. Podziwiała Was cała Polska. Fankluby zawodników, amatorzy, kibice, media stworzyli niesamowitą oprawę kolarskiego święta. Emocje sportowe, nocne kolarzy rozmowy, spotkanie z gwiazdami Alei Sław, rywalizacja amatorów na trasie Mistrzostw Polski to wszystko złożyło się na niepowtarzalną atmosferę.

Można to podsumować przysłowiem „Sobótka, Sobótka dzień długi noc krótka”

Dla organizatorów było to ogromne wyzwanie logistyczne, wymagające zaangażowania wielu instytucji i partnerów. Przy organizacji, zabezpieczeniu, obsłudze co dziennie pracowało ponad 300-ta osób. Doświadczenia ostatnich dni pokazały, że KS Ślęża posiada potencjał i zasób ludzi do organizacji wielkich kolarskich imprez. Współpraca z Czesławem Langiem i Lang Teamem to wielkie wyzwanie i wyróżnienie wszak to grupa organizująca Tour de Pologne jeden z największych wyścigów na świecie. Tworzyliśmy jeden dobrze zgrany zespół. Wielkie dzięki !!!

Mistrzostwa to walka o koszulkę z orłem i medale. Cieszy fakt, że nasi wychowankowie pokazali się z dobrej strony w walce o medale. Paulina, brąz ze startu wspólnego. Przy mocno napierającej młodzieży to naprawdę bardzo dobry wynik. Bartek mocno zmotywowany, dzieciaki z akademii pilnie obserwowały swojego idola. Jak zawsze „Huzar” nie zawiódł. Czasówka i wspólny to pokaz wielkiej ambicji i walki do końca.

Podziękowania również dla mieszkańców Miasta i Gminy Sobótka za zrozumienie i wyrozumiałość za trzy dni utrudnień w ruchu drogowym. Mamy nadzieję, że zrekompensowane zostały wymiernymi korzyściami w branży hotelarskiej, gastronomicznej i nie tylko. Promocja i kreowanie wizerunku Sobótki chyba nie osiągalna w innych warunkach.

 

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim uczestnikom począwszy od zawodników do kibiców za stworzenie świetnej atmosfery i zaciętej rywalizacji o tytuły Mistrza Polski.

Do zobaczenia za rok.

Będzie się działo, będzie zabawa, będą niespodzianki.

Zapraszają Lang Team i KS Ślęża Sobótka


 


 


 


 


 


 


 


 

Facebook